Informacje o nas

Witamy Pańtwa na naszej stronie internetowej. Nasze pogotowie kominiarskie świadczy usługi w pełnym zakresie. Posiadamy najnowszy, specjalistyczny sprzęt do wykonywania usług. 


Dysponujemy odpowiednim oprogramowaniem oraz sprzętem do wykonywania dokumentacji technicznej. W razie pytań lub wątpliwości pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Dyplomowany Mistrz Kominiarski
USŁUGI KOMINIARSKIE WENTYLACJA MECHANICZNA UPRAWNIENIA GAZOWE ŚWIADECTWA ENERGETYCZNE DYPLOM STUDIÓW EKONOMICZNYCH ŚWIADECTWO CZELADNICZE
Nasz sprzęt

Firma nasza posiada nowoczesne specjalistyczne wyposażenie do kontroli przewodów kominowych i sprawdzania szczelności instalacji gazowej. Do narzędzi ,którymi posługujemy się w czasie pracy należą:


  • Graca kominiarska naramienna (tzw. żelazo) - nosi ją kominiarz przeważnie na lewym ramieniu. Służy ona m.in. do linowania przewodu komina dzięki swemu rowkowi na środku niej. Stosuje się ją również do ługowania, do wybierania sadzy, otwierania wyłazów dachowych.
  • Przepychacz (tzw sztolcówka) - służy do czyszczenia górnych otworów wycierowych oraz dolnych, stosuje się go do udrożniania przewodów, czyszczenia różnych kanałów, pieców, kotłów.
  • Lina kominiarska (zestaw linowy) - służy do linowania przewodu (czyszczenia kominów) jest to niezbędne narzędzie stosowane przez kominiarzy, można na niej zawieszać rożnego rodzaju narzędzia np. bolec, kulę kominiarską.
  • Worek kominiarski - jest to worek zakończony przeważnie prostokątną ramką, worek ten stosuje się do wynoszenia sadzy po czyszczeniu, wynoszenia gruzu.
  • Kluczyk kominiarski (gwiazdka) narzędzie, które kominiarz nosi przeważnie zawieszone na pasie, służy ono do otwierania drzwiczek wycierowych.
  • Lusterko - służy do sprawdzaniu prześwitu w przewodzie kominowych.
  • Kamera kominowa - nowoczesne narzędzie służące do sprawdzania przewodu (kominów) od wewnątrz, pomaga one w pracy kominiarzom lokalizując nieszczelności przewodu, oraz do sprawdzenia stanu przewodu od wewnątrz

 


Pracujemy na sprzęcie firmy WHOLER.

  • Anemometr - narzędzie służące do sprawdzania i obliczania ciągu kominowego, narzędzie stosowane w kontroli wentylacji.
Wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie materiałów zabronione
Copytight 2013 @ uslugi-kominiarskie.pl
strony internetowe kraków